vrbovanje

Korijenski radnik: kakva struka, opis posla, uvjeti zaposlenja

Sadržaj:

Anonim

Ponekad možete vidjeti kako je ovaj položaj povezan s drugima: netko traži stroj za pranje sudova, a netko najavljuje zapošljavanje korijenskih pokretača. Ali ako je s drugim slobodnim mjestom sve jasno, onda postoje pitanja o prvom. Dakle, korijenska radnica - što je ovo zanimanje i što je uključeno u njezine radne obveze?

Opis posla

Ovaj rad pripada polju ugostiteljstva. Odgovarajući na pitanje, u kojoj se profesiji radi korijen, za početak ćemo predstaviti blagovaonicu velike proizvodnje. Ili velika obrazovna ustanova. Sovjetska blagovaonica također je pogodna za vizualnu percepciju. Istovremeno tamo može jesti više od stotinu ljudi. Da bi se to osiguralo potrebno je veliko osoblje - kuhari, distributeri, perilice. Neće ostati bez posla i kraljeve žene.

Riječ je o zaposleniku ugostiteljske tvrtke, u čije dužnosti spadaju rezanje, pranje i obrada povrća. Ona ih razvrstava i skuplja, reže i čisti, a također nadgleda čistoću opreme.

Ako je ugostiteljsko poduzeće mali kafić ili kantina u maloj školi, tada zasebni zaposlenik nije potreban. Ali u ugostiteljskim objektima koji svakodnevno hrane stotine i tisuće ljudi, prerada povrća traje cijeli dan.

Uvjeti

Malo je zahtjeva za profesiju. Glavna stvar je prisutnost medicinske knjige, jer korovnica radi s proizvodima. Sve ostalo su želje koje su potrebne za bilo koji posao: odgovornost, marljivost, čistoća.

Dokument o odgovornosti

Međutim, u opisu posla nalazi se mnogo stvari koje korijenska žena mora znati. Glavni su:

  1. Pravila za oštrenje noževa i zahtjevi za njihovu kvalitetu.
  2. Znakovi pomoću kojih možete utvrditi neispravnost i vidjeti nedostatke u plodovima i korijenskim usjevima.
  3. Načini uklanjanja ljuštenja, očiju i stranih predmeta s voća i povrća.
  4. Pravila osobne i sanitarne higijene.

Velika većina ovog znanja, osim odjeljka o higijeni, dolazi s početkom rada.

Web Job Analysis

Gledajući slobodna radna mjesta kornevnice koja je objavljena na mrežnim izvorima o radu može se izvući nekoliko zaključaka.

Tako, na primjer, takav posao često uključuje rad u noćnoj smjeni - otprilike 40% najava o traženju posla to propisuje u svom tekstu.

Broj slobodnih radnih mjesta je mali - čak je u tako velikom gradu s više od milijun ljudi, poput Moskve, manje od 70 poslodavaca objavilo oglase za pronalazak masona, dok su neki od njih tražili masonere s dodatnim dužnostima u perilici posuđa.

Plaćanje se u većini slučajeva gradi ne od fiksne plaće, već iz troškova sata.

Trenutno su potrebne radnice u velikim hotelima, restoranima, lancima brze hrane, kantinama.

Sudeći prema podacima objavljenim na natječajima, prosječna zarada varira od 20.000 do 40.000 mjesečno prije oporezivanja.